STUDIUM WODORU

Nasi partnerzy


Uniwersytet w Oldenburgu im. Carla von Ossietzky’ego jest wiodącym ośrodkiem naukowym na europejskim rynku.

Zagadnienia związane z energią znajdują się w centrum działań badawczych Uniwersytetu, cieszącego się międzynarodowym uznaniem. Oprócz tematów związanych z energią wiatrową, czy fotowoltaiką, Uniwersytet w Oldenburgu zajmuje się również zagadnieniami związanymi z kontrolą systemów energetycznych, ekonomiką ochrony klimatu i wytwarzaniem energii.

J.Czochralski Holding jest innowacyjną i niezależną polską grupą energetyczną. W swoim portfelu firma posiada projekty OZE, magazyny energii i instalacje wodorowe. Poza działalnością deweloperską, firma jest konsultantem i doradcą energetycznym. Obecnie J. Czochralski Holding działa na rynku polskim, niemieckim, czeskim i ukraińskim. Firma w swojej działalności inspiruje się genialnym polskim wynalazcą i naukowcem Janem Czochralskim, który doświadczenie zdobyte za granicą implementował w Polsce międzywojennej.

Założycielem firmy J.Czochralski Holding jest Piotr Rudyszyn, ekspert energetyczny z wieloletnim doświadczeniem na rynku OZE. Na swoim koncie posiada szereg realizacji farm wiatrowych i fotowoltaicznych.
YELLOW Centrum Języków Obcych należy do czołowych firm branży LSP (Language Service Provider). Dostarcza klientom biznesowym i instytucjonalnym pełne spektrum profesjonalnych usług językowych. Na co dzień wykonuje tłumaczenia pisemne, również przysięgłe, specjalizując się w tłumaczeniach prawno-finansowych, chemicznych oraz medycznych. Od ponad 20 lat zajmuje się organizacją międzynarodowych konferencji symultanicznych, deleguje tłumaczy specjalistycznych na kontrakty długoterminowe, prowadzi kursy biznesowe dla kadry menedżerskiej, jest organizatorem egzaminów TELC.

Celem Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH (EGZ) jest promowanie rozwoju i wizerunku Görlitz jako lokalizacji biznesowej i turystycznej. EGZ jest spółką w 100% należącą do miasta Görlitz. Zrównoważone działania, a w szczególności cel miasta, jakim jest neutralność klimatyczna do 2030 r., staną się ważną długoterminową przewagą lokalizacyjną dla mieszkańców i gości a także firm oraz wykwalifikowanych pracowników.Jednym z zadań spółki jest między innymi promocja Görlitz jako Görliwood - miasta filmowego. Urokliwe zabudowania i uliczki tego miasta posłużyły wielu reżyserom za plan filmowy. To tu nagrywane były takie filmy jak: „Bękarty Wojny”, „W 80 dni dookoła świata”, czy „Lektor” z Kate Winslet.

Partnerzy medialni